Põldlambaläätse (Trigonella foenum-graecum L. Leguminosae) on Ayurveda ja hiina meditsiinis kasutatud aastatuhandeid sünnituse soodustajana, seedimise reguleerijana ja üldise toonikumina organismi ja ainevahetuse turgutamiseks. Inimeste ja loomadega tehtud uuringud tõestavad, et põldlambaläätse pulbril on veresuhkrut ja kolesteroolitaset stabiliseeriv toime.

Põldlambalääts on üks vanimaid teadaolevaid ravimtaimi, mis pärineb Indiast ja Põhja-Aafrikast. Ravimina kasutatakse peamiselt lehti ja seemneid. Põldlambaläätse kasutasid vanad egiptlased mumifitseerimisel ja vanad roomlased sünnituskulu hõlbustamiseks. Hiina meditsiinis kasutatakse siiani seda üldise nõrkuse ja jalatursete ravis, Indias on ta laialttuntud vürts ja piimaerituse soodustaja.

Täpsemalt on leitud, et põldlambaläätse seemnetes olev kuivaine alandab veresuhkru kõrget taset. Seemned sisaldavad 50% kiudaineid, mis aeglustavad süsivesikute imendumist. Lisaks sisaldub seemnetes aminohape 4-hürdoksüisoleutsiin, mis stimuleerib kõhunäärme tööd ja insuliini tootmist. Põldlambaläätse seemned alandavad halva kolesterooli taset veres ning reguleerib kilpnäärmehormoonide sekretsiooni.

http://www.wellness.com/reference/herb/fenugreek-trigonella-foenum-graecum-l-leguminosae