Newcastle’i Ülikooli teadlased vaatasid üle ja viisid läbi metaanalüüsi 343 eelretsenseeritud teaduslikule uuringule, et välja selgitada kas orgaaniline toit on tõesti tervislikum kui mitte-orgaaniline. Tulemused võivad olla mõnede jaoks üllatavad, teistele aga kinnituseks varasematele teadmistele.

Kõige olulisem erinevus, mis leiti, on orgaanilise toidu tunduvalt suurem antioksüdantide sisaldus. Need kaitsevad keha oksüdatsiooniprotsesside eest ja seeläbi võitlevad teatud haiguste ja kasvajatega. Keskkonnaorganisatsioon Environmental Working Group märkis, et tarbija, kes otsustab orgaaniliste puu- ja köögiviljade  kasuks, saab toidust 20-40% rohkem antioksüdante. See on võrdne umbes kahe lisaportsjoniga puuvilju ja köögivilju ilma suurenenud kaloritarbimiseta.

Tarbijatele tundub orgaaniline toit tihti liiga kallis igapäevaseks toiduvalmistamiseks. Kui nad aga saavad ühe toidukorraga rohkem toitaineid, tahab keha päeva jooksul vähem toitu. Kokkuvõttes maksab tarbija orgaanilise toidukorvi eest sama palju kui mitte vähem, kui mitte-orgaanilise puhul.

Orgaaniline toit sisaldab ka vähem pestitsiide. Tavapäraselt kasvatatud toit sisalda kolm kuni neli korda tõenäolisemalt pestitsiitide jääke. Uurimus osutas, et kuigi orgaaniliselt kasvatatud viljad sisaldavad mõnikord pestitsiitide jääke, on neid hulk tavaliselt 10-100 korda väiksem.

Uurijad märkisid ka madalama raskemetalli kaadmiumi ja nitrogeenide sisalduse, mis on mõlemad ohtlikud inimese tervisele. Kaadmium, mida sisaldab ka nt sigareti suits, võib kahjustada maksa, neerusid ja muid organeid. Põhjust, miks neid mürgiseid aineid orgaanilises toidus vähem leidub, ei osatud selgitada. Võib arvata, et glüfosaatidel põhinevad pestitsiidid ärgitavad raskemetallide imendumist tavapäraselt kasvatavatesse viljadesse.

Orgaaniline toit pole mitte kasulik ainult sinu kehale, vaid ka keskkonnale:

Allikas: Spirit science and metaphysics