Soome MTV3 kanali saates “45 minuuttia” räägiti, kuidas ühed maailma müüduimad kolesterooliravimid on tekitanud inimestele hulgaliselt kõrvalnähtusid ja kuidas piirväärtusi on muudetud ravimimüüjatele sobivaks ning ravimeid on määratud ka sellistele tavakodanikele, kellel ei ole südamehaiguste riski.Kui traditsiooniliste ravimeetodite asjatundjatelt sooviti intervjuud, siis enamus neist puges „põõsasse“ ega nõustunud intervjuud andma.

Kolesterooli alandavad statiinid on tõusunud paarikümne aasta jooksul maailma müüduimate ravimite hulka. Statiine on määratud arstide poolt viiesaja miljardi euro eest sadadele miljonitele inimestele eri pool maailma. Soomes kasutajaid on juba üle miljoni inimese.

Andmeid statiinide tõsistest kõrvalmõjudest tilgub avalikkuse ette vähe haaval. Nüüd on nö „kolesteroolipomm“ lõhkemas, kuna on leitud, et need ravimid on suurele osale inimestest kasutud. Lisaks on leitud, et statiine soovitanud asjatundjad on lähedastes majanduslikes suhetes ravimite valmistajatega ning nüüd on need samad statiinide kasuks eestkõnelejad vastumeelsed avalikkusele kommentaare jagama, valehinnangute ning -soovituste eest vastutuse võtmisest rääkimata.

Kuidas siis usaldada meditsiini valdkonna esindajaid, kes sobivatel tingimustel on nõus andma riiklikke ravisoovitusi, samas ei julge seista enda soovituste vastutuse eest? Ning kuidas suhtuda riiklike ametite väljastatud ludadesse ja keeldudesse? Kas keelud on põhjendatud (looduslikud iidset ravimeetodid jne) või mis veel hullem – kas lubatud ravimid tagavad alati meie turvalisuse?

http://www.mtv3.fi/45minuuttia/jaksot.shtml/2013/10/1814851/910-statiinikupla-puhkeaa