Environmental Working Group (EWG) – maikuus avaldatud raporti järgi ainult alla 10 % kõikidest päikesekreemidest võime pidada turvaliseks ja tõhusaks.
Kõrgete kaitseprotsentidega kreemid ei kaitse piisavalt UVA kiirguse eest ja kahjustavad nahka. Üks suur probleem on kreemides sisalduv sünteetiline A-vitamiin (retinüülpalmitaat), mida leidub isegi 40% kreemides. Uuemate andmete põhjal teatakse, et retinopalmitaat kahjustab nahka ja kasvatab nahavähi riski. Üks väga suur riskifaktor on ka kreemides sisalduva oksibentson-nimeline ühend. Kasutatakse ka nime Bentsofenon-3, mida leidub isegi 60% päikesekreemides. EWG andmete järgi bentsofenon imendub läbi naha ja naha kaudu vereringesse.

Nagu eelpool kirjeldatud, müügis olevad kaitsekreemid sisaldavad suurel hulgal keemilisi ühendeid ja sünteetilisi vitamiine, mis ei ole tervisele kasulikud, vaid suisa kahjulikud.

Loodustohtri soovitus: et kaitsa nahka liigse kiirguse eest, kasutada piisaval hulgal looduslikku A-vitamiini, mida leidub kalamaksaõlis ja looduslikku beetakaroteeni, et valmistada nahk ette, et välitada nahapõletusi ning päikesekreemina on hea kasutada külmpressitud kookosõli. Hea kaitsevahend on spetsiaalsed kaitsesärgid.