www.ohtuleht.ee/423571

Arvo Uustalu
21. aprill 2011, 06:59

Sonda külje all metsas on kraavi kallutatud tonn vorsti. Kui kuritahtlikku vorstivedajat ei leita, peab ümbruse puhastama maaomanik.

Napilt kilomeetri jagu Ida-Virumaal asuvast Sonda alevikust Uljaste küla poole on vett täis kuivenduskraavidesse kallatud  kolm muljetavaldavalt suurt hunnikut viilutatud salaamivorsti.

Seadusliku jäätmekäitluse peale vilistajal on nahaalsust parasjagu, sest maanteelt on viitsitud metsa sisse sõita vaid sadakond meetrit.

Metsamajandusega tegelev Indrek Strauch nendib, et vorsti juurest ei ole leitud ühtegi paberilipakat ega kilejuppi, mis võiks inspektorid kuumadele jälgedele juhatada. Samas usub ta, et tegu on nõnda spetsiifilise välimusega vorstiga, et rikkuja võiks hea tahtmise korral kätte saada küll.

“Visiitkaarti maha ei jäetud, aga salaami on ise visiitkaart. Suured vorstirõngad ja mõnel sordil ka garneering peal. Laboris võib vorstile ju ka analüüsi teha. Siit on Väike-Maarja raipetehasesse ju alla 50 kilomeetri,” on ta loodusereostaja peale pahane.

Loodustohtri kommentaar: Loom ju teab mida süüa, neid ei peta, aga inimesi küll. Nii hulluks on meie toiduainetetööstus läinud. Lisatakse palju E-aineid ja jahu ning liha on minimaalselt.