Tokyo Meditsiiniülikooli teadlaste eestvedamisel 2008. aastal Koshigaya haiglas tehtud uuringus selgus, et camu camul on tugev antioksüdatiivne ja põletikevastane toime, mis võib olla tõhusaks vahendiks ateroskleroosi ennetamisel ja ravis.

Oksüdatiivne stress ja põletikulised protsessid mängivad keskset rolli ateroskleroosi patogeneesis. Kuigi uuritud on erinevate antioksüdatiivsete toidulisandite võimet takistada ateroskleroosi, puudub nendel otsene teaduslik põhjendus.

Camu-camu (Myrciaria dubia) on Amazonase vihmametsades kasvav puu, mille viljad on äärmiselt kõrge C-vitamiini sisaldusega. Kuid selle antioksüdatiivset toimet ei ole seni veel inimestel in vivo uuritud.

Meetodid: hinnati camu camu antioksüdatiivseid ja põletikuvastaseid omadusi inimestele. Uuringus osales 20 vabatahtlikku suitsetavat meest, arvestades, et suitsetamine on suurim oksüdatiivne tegur, mis võib viia ateroskleroosi tekkeni. Vabatahtlikud võtsid seitsme päeva jooksul iga päev 70 ml 100% camu-camu mahla, mis vastab kuni 1050 mg C-vitamiinile, mida manustati kontrollgrupile.

Uuringu tulemused näitasid, et camu camu mahlal võib olla võimas antioksüdatiivne ja põletikevastane toime, võrreldes C-vitamiini tablettidega, mis sisaldavad samaväärses koguses C-vitamiini.

Esimese grupi oksüdatiivse stressi näitajad olid pärast nädalaajalist camu camu kasutamist märgatavalt langenud, samal ajal kui kontrollgrupil, kes olid tavalist askorbiinhapet võtnud, ei olnud mingeid erilisi muutusi.

Camu camu eriline toime võib olla tingitud temas sisalduvate seni veel tundmatute antioksüdantide sisalduses, mis tõhustavad temas sisalduva loodusliku orgaanilise C-vitamiini mõju veelgi.
Allikas: http://www.thehealthierlife.co.uk/natural-health-articles/nutrition/camu-camu-berries-antioxidant-nutrition-55678.html

http://www.ititropicals.com/News_Library/camu-camu.pdf

vt. veel: http://www.eliksiir.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=155:camu-camu&catid=1:viimased&Itemid=211